Programme Committee

CompSysTech'16 Programme Committee members
(in alphabetical order)

 Honorary Chairs:

  Kiril Boyanov, Acad., DSc.

Bulgaria

  Vasil Sgurev, Acad., DSc.

Bulgaria

 Co-chairs:

  Boris Rachev

Bulgaria

  Domenico Tegolo

Italy

 Scientific Secretary:

  Dimo Dimov

Bulgaria

 Secretary:

  Yordan Kalmukov

Bulgaria

 Members:

  Alexander Sudnitson

Estonia

  Amar Ramdane-Cherif

France

  Andras Benczur

Hungary

  Antanas Zilinskas

Lithuania

  Antonio Jose Mendes

Portugal

  Avram Eskenazi

Bulgaria

  Bojan Cestnik

Slovenia

  Boris Novikov

Russia

  Candelaria Hernandez-Goya

Spain

  Constantinos Pattichis

Cyprus

  Dana Petcu

Romania

  Daniela Chuda

Slovakia

  Diana Kalibatiene

Lithuania

  Dimitris Karagiannis

Austria

  Douglas Harms

USA

  Erika Nazaruka

Latvia

  Eugenijus Macikenas

Lithuania

  Evtim Peichev

United Kingdom

  Francisca Losavio

Venezuela

  Georgi Gluhchev

Bulgaria

  Georgi Todorov

Bulgaria

  Georgi Totkov

Bulgaria

  Grisha Spasov

Bulgaria

  Gundars Alksnis

Latvia

  Hannu Jaakkola

Finland

  Heinz-Dietrich Wuttke

Germany

  Hilda Tellioglu

Austria

  Howard Duncan

Ireland

  Ilia Georgiev

USA

  Ivan Jelinek

Czech Republic

  Janis Grundspenkis

Latvia

  Janusz Jablonowski

Poland

  Jaroslav Pokorny

Czech Republic

  Jiri Srba

Denmark

  Jukka Teuhola

Finland

  Juliana Peneva

Bulgaria

  Karl Jones

United Kingdom

  Kostadin Kratchanov

Turkey

  Krassen Stefanov

Bulgaria

  Lacezar Licev

Czech Republic

  Ladislav HUDEC

Slovakia

  Leon Rothkrantz

The Netherlands

  Leonid Kirilov

Bulgaria

  Liudmil Dakovski

Bulgaria

  Marco Porta

Italy

  Margarita Todorova

Bulgaria

  Maria Marcelino

Portugal

  Marite Kirikova

Latvia

  Markus Helfert

Ireland

  Martin Llamas-Nistal

Spain

  Michael Vassilakopoulos

Greece

  Michal Kratky

Czech Republic

  Mirjana Ivanovic

Serbia

  Neli Maneva

Bulgaria

  Nikolay Mehandjiev

United Kingdom

  Novruz Allahverdi

Turkey

  Olegas Vasilecas

Lithuania

  Pavol Navrat

Slovakia

  Peter Stanchev

USA

  Pino Cabalero-Gil

Spain

  Radi Romanski

Bulgaria

  Rebecca Bartlett

United Kingdom

  Ricardo Colomo-Palacios

Norway

  Rumen Nikolov

Bulgaria

  Sebastiano Battiato

Italy

  Stavros Nikolopoulos

Greece

  Steven Beaty

USA

  Stoicho Stoichev

Bulgaria

  Tadeusz Morzy

Poland

  Timos Sellis

Australia

  Tzvetomir Vassilev

Bulgaria

  Ville Leppanen

Finland

  Vladimir Lazarov

Bulgaria

  Yannis Manolopoulos

Greece

 
      << Menu